Jednodňová
chirurgia

Ambulantná infúzna liečba

 

 

Ambulantná infúzna liečba je moderný spôsob liečby pomocou infúzií s cieľom dosiahnuť zlepšenie zdravotné stavu pacienta. Využíva sa pri poruchách imunity, poruchách prekrvenia končatín, poruche sluchu a nedoslýchavosti, závratoch, únavových syndrómoch, poruchách pamäti, pri reprodukčnej imunológii, pri osteoporóze, po úrazoch a čo je dôležité aj pri pacientoch s akútnymi a chronickými ochoreniami pohybového aparátu chrbtice, kĺbov, svalov. Jej výhodou je, že nie je potrebná hospitalizácia pacienta, pacient sa objedná na presný čas. Počet potrebných infúzií býva zvyčajne 5 až 10. Môže byť poskytovaná len v prípade, ak to umožní celkový zdravotný stav pacienta, ktorý samozrejme posudzuje ošetrujúci lekár.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Počas aplikácie infúzií zdravotná sestra monitoruje stav pacienta, miesto vpichu infúzie a udržiava stály prietok tekutiny kanylou. V zariadení máme k dispozícii polohovacie kreslá a pacient tak má na výber, či bude infúzna liečba aplikovaná v sede alebo v polohe ležmo. Dôležité je, aby sa cítil pohodlne.

 

 

 

 

 

Infúzna liečba vitamínom C

 

Najnovšie výskumy potvrdili že, v ľudskom organizme  klesá hladina vitamínu C v krvi v stresovom a záťažovom období alebo v období oslabenej imunity.

 

Vitamín C je silným antioxidantom, chráni bunky nášho organizmu pred pôsobením voľných radikálov. Je dôležitý pre správne fungovanie imunitného systému, ale aj pre tvorbu väziva a obnovu kolagénu, pri odstraňovaní škodlivých látok z organizmu. Má úlohu aj pri kontrole cholestero-lov  v organizme a  podieľa sa aj na znižovaní hladiny histamínu.  

 

Hladina vit. C v krvi rýchlo klesá pri akútnych ochoreniach a je dlhodobo znížená pri chronických ochoreniach a dlhodobých stavoch. Práve vtedy sa dá dostatočná koncentrácia vitamínu C  dosiahnuť  iba priamym podaním  do žily. Ide o podanie vitamínu C prostredníctvom infúzie /7,5g/, ktorou sa dosiahne plazmatická hladina vitamínu C 2,38 gramu.

 

 

 

Infúzna liečba vitamínom C sa odporúča pri:

 • Akútnych ochoreniach dýchacích ciest
 • V období zvýšenej psychickej a fyzickej námahy
 • Opakovaných infekciách
 • Autoimunitných ochoreniach
 • Zápalových reumatických ochoreniach
 • Osteoartróze (degeneratívne ochorenia kĺbov)
 • Hojení rán, opuchoch, bolesti a dlhej rekonvalescencií
 • Pooperačných a poúrazových stavoch
 • Onkologických ochoreniach (so súhlasom onkológa)
 • Chronických poruchách trávenia (histamínová intolerancia)
 • Alergických a kožných ochoreniach
 • Metabolických ochoreniach (obezita, vysoký krvný tlak, cukrovka)

 

 

 

 

 

 

 

Infúzna liečba vitamínom C zohráva výskumami dokázanú významnú úlohu v rekonvalescencií avšak ide o podpornú a doplnkovú liečbu. Podanie tejto infúzie trvá približne 30-45min. Liečba je plne hradená pacientom. Túto liečbu indikuje a riadi lekár.  Pacienti, ktorí majú záujem o túto liečbu sa môžu objednať ku konzultácií a po schválení lekárom aj podávaniu liečby na našej ortopedickej ambulancií.

 

 

 

 


 

Aplikáciu infúzií môžete absolvovať aj u nás v rodinnom, príjemnom prostredí

 

Kontaktujte nás

 

 

Aké bude u nás počasie?