Jednodňová
chirurgia

Elektroliečba a laserová sprcha

 

Prístroj diadynamik

Naše zariadenie disponuje vlastným sonografom a viacúčelovým prístrojom ETIUS ULM – čo je prístroj, ktorý poskytuje možnosť troch druhov liečby, resp. terapie:

  • elektrická liečba /napr.diadynamickými prúdmi/;
  • laserová liečba;
  • ultrazvuková liečba

Prístroj využíva zmiešané, tzv. diadynamické prúdy a pomocou neho sa dosiahne prekrvenie svalov resp. ošetrovanej bolestivej časti tela alebo kĺbov. Diadynamik sa najčastejšie využíva pri ochoreniach pohybového aparátu, pri bolestiach pri bolestiach kĺbov, svalov a chrbtice, omrzlinách, či poruchách prekrvenia, poúrazových stavoch alebo reumatickej artritíde. Má analgetický, hypermizačný, protiedémový, tonizačný a relaxačný účinok. Pacientovi tak jeho pôsobením dokážeme výrazne urýchliť proces hojenia.


 

 

 

 

 

 

Elektroliečba

 

Elektrická liečba alebo elektroliečba je najpoužívanejšia fyzikálna terapia, pri ktorej sa využíva liečebný účinok rôznych foriem elektrickej energie. Elektrický prúd sa dostáva cez kožu do ľudského tela pomocou priložených elektród a jeho liečebný efekt závisí od použitej frekvencie. Využíva sa pre svoje analgetické účinky, zlepšuje cirkuláciu krvi, látkovú výmenu a vyživovanie tkanív, uľahčuje obnovenie pohybových funkcií, rozkladá bolesť, uvoľňuje a stimuluje svalstvo a tlmí zápalovú aktivitu. Elektroliečbou sa stimuluje nerv a sval pomocou striedavého elektrického prúdu. Systém liečby je vhodný aplikovať ako podpornú fyzikálnu liečbu, pri rôznych neurologických, interných, ortopedických a iných ochoreniach, ktoré sú sprevádzané bolesťou a zvýšením alebo zníženým svalovým napätím. Je vhodným doplnkom ostatných fyzioterapeutických postupov.

 

 

 

 

 

Zavolajte nám a presvečte sa aj vy o účinkoch elektroliečby     Kontaktujte nás

 

 

 

 

Laserová sprcha

 

Laserová terapia je neinvazívna metóda ošetrenia, ktorá pomáha redukovať bolesť a zápal svalov, šliach, kĺbov. Úspešne sa používa ako náhrada alebo doplnok liekov, takže ľudia trpiaci bolesťou a zápalom majú bezpečnú a účinnú alternatívu. Laserová sprcha je veľmi účinná metóda liečebnej svetelnej terapie s intenzívnym prienikom do tkaniva, ktorá má predovšetkým biostimulačný a regeneračný účinok. Ide o moderné veľkoplošné zariadenia pre efektívnu liečbu veľkých plôch tkaniva pomocou laserového žiarenia a v súčasnosti predstavuje najvýkonnejší terapeutický laser. Zväzok laserových lúčov je schopný ožiariť viac než 50 cm2 plochy tkaniva v minimálnom čase. Dokáže vyriešiť akútne, chronické a dlhodobé problémy zápalového aj nezápalového charakteru vrátane dlhotrvajúcich a zle sa hojacich defektov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laserová sprcha zlepšuje mikrocirkuláciu, má protizápalový, protiedémový, trofický a analgetický účinok (nakoľko podporuje zvýšenie prahu dráždivosti receptorov dráždivosti) a pozitívne ovplyvňuje hojenie tkaniva. Liečba pomocou laserovej sprchy pomáha hlavne pri artróze, artritíde, poúrazových stavoch, bolestiach achilovky, dekubitoch, hematómoch, karpálnom tuneli, bolestiach chrbta, tenisovom a golfovom lakti ale aj pri šumení v ušiach či vypadávaní vlasov. Pacient sa nemusí obávať, nakoľko metóda je klinicky overená, bezbolestná, nie je návyková a nemá pre neho vedľajšie účinky

 

 

Ultrazvuková liečba

 

Ultrazvuková liečba patrí do elektroliečebných procedúr a pomáha uvoľňovať niektoré druhy akútnej alebo chronickej bolesti. Už viac ako 50 rokov je využívaná na liečbu poranení mäkkého tkaniva. Ultrazvuková terapia využíva mechanické vlastnosti zvukových vĺn s vysokou frekvenciou. Liečebné a masážne účinky ultrazvukovej terapie spôsobujú, že pacientovi sa zmierňujú svalové kŕče, odstraňuje sa bolesť alebo zápal, zvyšuje sa prietok krvi v ošetrovanej oblasti, zmierňujú sa opuchy, obnovuje sa tkanivo v poškodenej oblasti, stimuluje sa väčšie množstvo kolagénu a teda celkovo urýchľuje proces liečenia, hojenia a redukciu jaziev.

 

 

 

 

 

Kontaktujte nás a dohodnite si vyšetrenie 

 

Kontakt

 

Aké bude u nás počasie?